MXA2500EL
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
MXA2500EL
Operating Supply Current : 3.3 mA
Product Category : Accelerometers
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Sensor Type : 2-axis
Package / Case : LCC-8
Maximum Operating Temperature : + 105 C
Supply Voltage - Max : 5.25 V
Packaging : Reel
Supply Voltage - Min : 3 V
Sensitivity : 500 mV/g