AB144/440C
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
AB144/440C
Category : RF and Wireless RF Antennas
Frequency Range : 144MHz ~ 148MHz, 440MHz ~ 450MHz
Product Status : Obsolete
Ingress Protection : -
Number of Bands : 2
Mounting Type : Base Mount
Package : Bulk
Series : -
Antenna Type : Whip, Straight
Mfr : TE Connectivity Laird
Frequency Group : VHF (f < 300MHz), UHF (300MHz ~ 1GHz)
Applications : -
RF Family/Standard : -
Frequency (Center/Band) : 146MHz, 445MHz
Height (Max) : 38.000" (965.20mm)
Gain : 0dB
Termination : NMO
VSWR : 1.5
Return Loss : -
Base Product Number : AB144
Features : -
Description : RF ANT 146/445MHZ WHIP STR 38"
Contact Now
146MHz, 445MHz Whip, Straight RF Antenna 144MHz ~ 148MHz, 440MHz ~ 450MHz 0dB NMO Base Mount