DS1100M-300+
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
DS1100M-300+
Category : Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Delay Lines
Function : Nonprogrammable
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Through Hole
Package : Tube
Number of Taps/Steps : 5
Series : -
Available Total Delays : 300ns
Mfr : Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Supplier Device Package : 8-PDIP
Tap Increment : 60 ns
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Delay to 1st Tap : 60ns
Voltage - Supply : 4.75V ~ 5.25V
Package / Case : 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Number of Independent Delays : 1
Base Product Number : DS1100
Description : IC DELAY LINE 5TAP 300NS 8DIP
Contact Now
Delay Line IC Nonprogrammable 5 Tap 300ns 8-DIP (0.300", 7.62mm)